Populære søk

Sky-Dweller M336935-0008
ModelGallery_image1 portrait M336935-0008
ModelGallery_image2 portrait M336935-0008
ModelGallery_image3 portrait M336935-0008
ModelGallery_image4 portrait M336935-0008

Rolex Sky-Dweller Oyster, 42 mm, Everose-gull M336935-0008

769.000 NOK
Key selling points image

For å sikre høy presisjon og pålitelighet gjennomgår hver Rolex-klokke en rekke grundige tester etter montering. Alle nye Rolex-klokker som kjøpes hos offisielle forhandlere, har fem års internasjonal garanti. Når du kjøper en Rolex, fyller forhandleren ut et garantikort som bekrefter at klokken er ekte.

Hver Rolex kommer i en vakker grønn presentasjonseske som beskytter og bevarer klokken. Presentasjonsesken er også et symbol på å gi, og derfor er det viktig – hvis klokken er en gave – at mottakerens første møte med klokken setter stemningen for opplevelsen som venter inni.

Referanse

336935

Rem/Lenke

Jubilee, femdelte ledd

Urkasse

Oyster, 42 mm, Everose-gull

Urverk

Perpetual, mekanisk, selvtrekkende, to tidssoner, årskalender

Vanntetthet

Vanntett ned til 100 meter (330 fot)

Kaliber

9002, Rolex-manufakturverk

Bezel

Riflet Rolex Ring Command-bezel, dreibar begge veier

Gangreserve

Ca. 72 timer

Urskive

Skifer

Sertifisering

Superlative Chronometer (offisiell kronometersertifisering + Rolex-sertifisering etter montering i urkasse)

Den rillede bezelen

Denne rillede Rolex-bezelen er et karakteristisk designelement. Opprinnelig hadde rillene på Oyster-bezelen et funksjonelt formål, nemlig å skru fast bezelen på urkassen for å gjøre klokken vanntett. De var derfor identisk med rillene på baksiden av urkassen, som også ble skrudd fast på urkassen for å sikre vanntetthet, ved bruk av spesifikke Rolex-verktøy. Over tid ble rillene et estetisk element, en ekte Rolex-signatur. I dag er den rillede bezelen et karakteristisk designelement som alltid er i gull. Sky-Dweller er utstyrt med en mekanisme for samhandling mellom den roterbare bezelen, opptrekkskronen og urverket, nemlig Ring Command-systemet, som gir brukeren muligheten til å velge klokkens funksjoner én etter én og stille dem inn raskt, enkelt og sikkert.
Feature2_Asset portrait M336935-0008

Skiferurskive

En fast omvendt rød trekant på urskiven peker på valgt referansetid – tiden hjemme eller på den reisendes vanlige arbeidsplass – på den eksentriske 24-timers skiven. Ved første øyekast skiller dette 24-timers displayet tydelig dagtimer fra nattetimer i den andre tidssonen. På et øyeblikk skiller denne 24-timers skjermen tydelig dagtimers fra nattetimer i den andre tidssonen. Urskivene har nå rektangulære indekstimemarkører og lengre visere, samt en Chromalight-belysning med langvarig selvbelysning, noe som gir bedre lesbarheten. Et dyprødt rektangel i et av de 12 vinduene rundt skiven tydet på inneværende måned, et slående trekk ved Saros årskalender. Denne smarte løsningen gjør tilværelsen litt enklere for brukeren, som ikke trenger å tenke på å stille datoen i slutten av måneder med 30 dager. Årskalenderen viser riktig dato gjennom hele året. Den trenger bare å stilles én gang, nærmere bestemt den 1. mars siden februar enten har 28 eller 29 dager. Datoen er koblet til den lokale tiden og endrer seg automatisk i henhold til brukerens lokale tidssone.
Feature1_Asset portrait M336935-0008

18 kt Everose-gull

For å bevare skjønnheten av sine rosa gullklokker, opprettet og patenterte Rolex en eksklusiv 18 kt. rosa gullegering i sitt eget støperi: Everose-gull. 18 kt. Everose ble introdusert i 2005 og brukes på alle Rolex Oyster-modeller i rosa gull.
Feature3_Asset portrait M336935-0008

Tilgjengelige modeller

Alle Rolex-klokkene blir montert svært forsiktig for hånd, for å garantere eksepsjonell kvalitet. Disse høye standardene betyr naturligvis at Rolex har en begrenset produksjonskapasitet, og dette kan til tider føre til at etterspørselen etter Rolex-klokkene overgår denne kapasiteten.


Det kan derfor forekomme at enkelte modeller ikke er tilgjengelige. Nye Rolex-klokker selges kun av offisielle Rolex-forhandlere. De bestemmer selv hvilke klokker de vil føre og mottar regelmessig nye produkter.


Urmaker Bjerke er stolte av å være en del av det verdensomspennende nettverket av offisielle Rolex-forhandlere, og de kan gi mer informasjon om tilgjengeligheten til Rolex-klokkene.

Kontakt oss

Customer viewing Rolex watches with a sales associate at the counter

Send en melding

Vennligst skriv meldingen din

Takk for din interesse i Rolex-urene. Vennligst skriv meldingen din nedenfor, så vil vi med glede hjelpe deg.

Avtal et møte

Formålet med avtalen

Vi ønsker å gi deg en personlig og eksklusiv butikkopplevelse sammen med en av våre erfarne Rolex-kunderådgivere. Ved å booke en avtale får du dedikert tid til å utforske Rolex-kolleksjonen i rolige omgivelser. Våre rådgivere vil dele sin ekspertise, veilede deg gjennom prosessen og besvare alle dine spørsmål.

Velg formålet med avtalen